W Tarnowie powstanie obwodnica

W Tarnowie powstanie obwodnica

7 grudnia, 2020 0 przez Redakcja

Mieszkańcy tarnowskiej alei Jana Pawła II już w lutym wystosowali specjalną petycję do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Minister przychylił się do prośby mieszkańców Tarnowa i ogłosił, że w latach 2020-2030 ma powstać 100 obwodnic, w tym jedna właśnie w tym mieście. Badania ruchu wykazały, że okolice alei Jana Pawła II są bardzo ruchliwe. Dziennie przejeżdża tą drogą około 15 tysięcy pojazdów, z czego 20% to pojazdy bardzo ciężkie. W czasie największego ruchu na ulicy pojawia się aż 1000 pojazdów na godzinę w każdym kierunku jazdy. Mieszkańcy tego rejonu podkreślają, że od momentu otwarcia autostrady, czyli od 2012 roku, przeżywają prawdziwy dramat.

Wdychanie zanieczyszczonego powietrza

Wdychanie zanieczyszczonego powietrzaNarażeni są nie tylko na ciągłe przebywanie w natężonym hałasie, ale również na wdychanie powietrza bardzo zanieczyszczonego spalinami. Budowa obwodnicy Tarnowa może przynieść znaczne odciążenie ruchliwego odcinka drogi. Dzięki temu mieszkańcy nie będą musieli mieszkać w tak ciężkich do wytrzymania warunkach.