Unia Tarnów uratowała miejsce w lidze zawodowej

Unia Tarnów uratowała miejsce w lidze zawodowej

15 maja, 2022 0 przez Redakcja

Pierwszego od trzech lat spadkowicza z PGNiG Superligi wyłonił bezpośredni mecz Unii ze Stalą. Mielczanie do utrzymania potrzebowali zwycięstwa, Unia natomiast mogła przegrać, ale po rzutach karnych. Tarnowianie nie zamierzali jednak kalkulować i w niedzielne popołudnie wygrali 24:20 (10:8).

Małopolska drużyna zakończyła tym samym sezon na 12. miejscu z dorobkiem 22 punktów. O punkt mniej uzbierała Pogoń, która w niedzielę wygrała z Chrobrym Głogów 30:24. Stal zakończyła sezon z 16 punktami.

Pożegnanie z elitą po 12 latach

Mielecki klub żegna się z elitą po 12 latach. Awansował do niej w 2010 roku, jako beniaminek dochodząc do półfinału mistrzostw Polski, a rok później zdobywając brązowy medal. Co ciekawe, to jego… trzeci spadek we wspomnianym okresie. Mistrzem Ligi Centralnej, która przed startem sezonu zastąpiła rozgrywki I ligi, została ARGED Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Klub ma spore aspiracje i ze źródeł bliskich Superlidze sp. z o.o. słychać, że nie będzie miał problemów z otrzymaniem licencji na grę w elicie. To właśnie Ostrovia zastąpi Stal w PGNiG Superlidze.”