Seniorzy z Tarnowa mogą liczyć na pomoc przy zakupach

Seniorzy z Tarnowa mogą liczyć na pomoc przy zakupach

25 lipca, 2021 0 przez Redakcja

Tarnowska firma EMES i Partnerzy chce pomóc w robieniu zakupów seniorom, którzy są najbardziej narażeni na zarażenie się wirusem.

Akcja rusza już 16 marca, Oferowana pomoc jest bezpłatna. Seniorzy mogą również zwrócić się z prośbą o pomoc do wolontariuszy Stowarzyszenia Mamy Tarnów. Firma EMES kieruje swoją akcję do osób po 70. roku życia. Aby umówić się na wizytę należy zadzwonić pod numer 14 650 50 60. Pracownicy firmy w godzinach od 8:00 do 18:00 będą dostarczać zakupy pod wskazany adres. Pomoc zawiera również realizowanie recept w aptekach. Wszystko po to, aby starsze osoby nie wychodziły z domów. Podczas rozmowy telefonicznej trzeba będzie podać przede wszystkim swój numer telefonu oraz adres. Rozliczenie zakupów ma mieć formę gotówkową.

Obowiązek pokazania paragonu

Obowiązek pokazania paragonuWolontariusze oraz pracownicy przedsiębiorstwa EMES mają przy tym obowiązek pokazania paragonu. Jednocześnie policja oraz organizatorzy akcji przestrzegają przed oszustami, którzy mogą wykorzystywać całą akcję do wyłudzania pieniędzy.