Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie z nowym wyposażeniem

Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie z nowym wyposażeniem

5 października, 2020 0 przez Redakcja

Gmach Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie został wyposażony w nowe sprzęty. Uczniowie doczekali się także nowiutkiej sali koncertowej, pracowni oraz sali gimnastyczno-baletowej.

Nowy sprzęt muzyczny

Nowy sprzęt muzycznyW sali koncertowej zamontowano organy oraz postawiono nowy fortepian koncertowy. Odnowiono sale dydaktyczne oraz wyposażono je w nowe fortepiany, sprzęt audio i wideo czy fonotekę. Do dyspozycji dzieci i młodzieży pozostają także sale rytmiczne. Uczniowie po powrocie do szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnej sali gimnastycznej oraz boiska wyposażonego w sprzęt do piłki ręcznej, siatkówki oraz koszykówki. Najmłodsi uczniowie będą mogli spędzać wolny czas na placu zabaw.

Obecnie trwa rekrutacja do szkoły. Według pierwotnego planu ma się ona zakończyć w maju, jednak w związku z pandemią data może zostać przesunięta. Dzieci mogą uczyć się w klasach fortepianu, skrzypiec, gitary, wiolonczeli, fletu, perkusji, trąbki, puzonu, waltorni, instrumentalistyki jazzowej oraz wokalu. Zespół Szkół Muzycznych to obecnie najnowocześniejsza placówka oświatowa na terenie Tarnowa.